Białoruś 2016

Białoruś 2016

Białoruś 2016

Nasza Warszawa 223 i Volvo 240 przejechały po Białorusi około tysiąca kilometrów! Niemal połowa wyjazdu upłynęła nam w deszczu, a wycieraczki zaczęły dawać się we znaki juz w Białymstoku. Jednak to przecież nic dla „gieroji”. Białoruś, to kraj tak bardzo nam bliski. Mamy wspólną historię, wspólnych wieszczów także mamy, a jest nim oczywiście Adam Mickiewicz. Wspólnych bohaterów również mamy, takich jak np. Tadeusz Kościuszko, a także wielu innych. Jednak w mniemaniu naszym polskim utarty został inny obraz tegoż państwa. Mówi się, że to kraj niebezpieczny, obcy naszej kulturze. W rzeczywistości miejsce pełne ludzi uczynnych i przyjaźnie nastawionych. Polecamy serdecznie gospodarstwa turystyczne, w których to zdarzyło nam się dwukrotnie nocować. Jest tam niedrogo, można zasmakować tradycyjnej kuchni białoruskiej, pójść do bani. Ale również centrum miasta w Brześciu przywitało nas przystępnymi cenami, gdzie wynajęliśmy apartament. Mińsku było już nieco inaczej. Noclegi i jedzenie są droższe, a w posiłkach już nie czuć tak prawdziwego smaku Białorusi, którego udało nam się zasmakować w mniejszych miejscowościach. Jednak tak, czy inaczej Białoruś warto odwiedzić, gdyż nie znam nikogo, kto by tam był i żałował.

Zobacz również

 • Nasza Warszawa w TVP Olsztyn

  Nasza Warszawa w TVP Olsztyn

  “Sześćdziesiąt pięć lat temu, 6 listopada 1951 roku, o godzinie 14:00 z hali montażowej numer 1 Fabryki Samochodów Osobowych w Warszawie, wyjechał pierwszy samochód osobowy. …

 • Borne-Sulinowo sierpień 2009

  Borne-Sulinowo sierpień 2009

  W tym roku od początku dopisała pogoda, zestaw podróżny Warszawa 223 i Ural M-63 oraz załoga dziarskich wojaków przebranych w mundury z Operacji Dunaj

 • Zlot w Darłowie – czerwiec 2008

  Zlot w Darłowie – czerwiec 2008

  Warszawa dojechała sama do Darłowa, ale to nie wszystko ciągnęła jeszcze swojego radzieckiego kolegę Urala na przyczepie.

 • III Olsztyński Zlot Miłośników PRL-u

  III Olsztyński Zlot Miłośników PRL-u

  Impreza z roku na rok coraz bardziej się rozwija, w tym roku na olsztyńskim rynku starego miasta w sobotnie południe zajechało około 100 zabytkowych pojazdów.

Kontakt

Agencja Reklamowa AGRAF

10-802 Olsztyn
ul. Sielska 14B

tel. 89 522 93 80
tel. 89 527 34 74
tel. kom. 609 803 066

e-mail: agraf@agraf.net.pl
www: www.agraf.net.pl

Zapraszamy od poniedziałku do piątku
w godzinach 8-16.

Masz pytania?
Polecamy
Odzież reklamowa Promostars Kubki reklamowe, kubki z nadrukiem kalendarze reklamowe
Zamknij